ПАНОРАМА ЗАХОДІВ


Травень

 

Випускний  - це і родинне свято. Батьки наших вихованців взялися відродити українську стародавню традицію – посадити дерево заради своєї дитини. Висаджування деревця стало особливим ще й тим, що працювали над цим і дітлахи. У кожного своя лопата, хоча й іграшкова, відеречко і допитливі очі. Батьки викопали ямку, а діти носили туди воду, потім – саджанець пов’язали  барвистими стрічками. Рости деревце, як символ сили, мужності, здоров’я малюків.

 

 


Травень

 

В цьому році комунальний заклад дошкільної освіти №6 «Васильок» випускає до школи 23  світлих, веселих, яскравих «промінчика». Знайдіть свою щасливу життєву дорогу, дорогі наші діти. Сяйте, і зігрівайте світ своїм теплом, дивуйте творчістю, безпосередністю, добром.


Травень

 

В рамках відзначення Міжнародного дня музеїв наші вихованці здійснили екскурсію до історико-архітектурного комплексу "Садиба Попова". Це цікава подія в житті наших дітей. Екскурсовод музею доступно та пізнавально познайомила малечу зі справжніми пам'ятками в експозиціях: "Історія садиби", "Народні ремесла", "Рідне місто". Під час пізнавальних мандрівок діти відкривали для себе чимало нового і цікавого про історію, культуру, побут, визначних людей Василівки.


Травень

 

День вишиванки 

 

В дошкільному  закладі відсвяткували День вишиванки «Вишиванко моя, вишиванко, ти- як пісня, у серці моїм. Одягну тебе в будні і свята, щоб любов поселилася в нім».

Для маленьких українців – мешканців нашого міста було організовано цікаве дійство, де в  барвистих вишиванках   дітлахи співали українські пісні, читали вірші про Україну, родину, кружляли у таночках. Свято продовжилось на території закладу, де діти влаштували флеш-моб «Я встану рано-вранці, на світанку, вдягну найкращу в світі вишиванку», водили народні хороводи, веселилися в народних іграх. На святі панував веселий настрій, всі милувалиcя кольорами та візерунками вишиванок.


Травень

 

Спортивне свято «Здорова родина - щаслива Україна»

 

В рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї для дітей та їх батьків відбулося спортивне свято «Здорова родина - щаслива Україна». Малюки разом з батьками, долаючи цікаві перешкоди, виконуючи захоплюючі спортивні завдання, проявляли сміливість, старанність, організованість. І діти, і дорослі отримали багато позитивних емоцій, задоволення від спільної взаємодії!

 

Милі діти та шановні дорослі, будьте здорові та щасливі!


Толока 2019

 

Чудове свято - Чистий четвер: чисті помисли, чисті душі, чисті справи, чисте місто. Ми сьогодні наводимо порядок на території, що оточує дошкільний заклад. Діти під наглядом (погодинно змінюємо одне одного), кухарі готують смачну страву (у них своя толока), а всі останні співробітники взялися прибрати все, що  додали нам осінь та зима, що позносили ми самі, прибираючи територію, і що накидали собі під ноги "шановні" жителі Василівки.  Сміттям ми нагрузили 5 вантажних автомобілів "Камаз".  Дякуємо міській раді, організації "Благоустрій" за розуміння і допомогу в організації транспорту. Ми задоволені. Прикро лишень було збирати, окрім листя, гілок - пляшки з-під горілки, хімічних речовин, предмети гігієни. Поважайте себе, жителі мікрорайону!

Квітень

Педагогічний тиждень

"Професійна вітальня педагогів"

 

 

Професійна діяльність педагога-дошкільника спрямована на забезпечення якісної освіти дітей раннього й дошкільного віку. Педагогічний тиждень як форма організації роботи з педагогами дав змогу виявити проблеми, з якими стикаються вихователя, знайти ефективні шляхи розв'язання освітніх завдань розвитку дошкільнят, творчо співпрацювати та підвищити рівень професійної майстерності.

Ми можемо впевнено стверджувати, що всі отримані знання та професійне спілкування позитивно вплинули на якість освітнього процесу в закладі з метою виховання та розвитку дітей здоровими, добрими, розумними та творчими.

 

В рамках тижня було проведено різноманітні заходи з дітьми та педагогами:

 

Інтегроване заняття-гра "В гості хмарка завітала"

(вихователь Харченко О.М., група дітей раннього віку)

Заняття з фізкультури

"Ми - маленькі друзі Їжачка"

(вихователь Борисенко Л.І., група дітей раннього віку)

Прогулянка екологічною стежинкою "Вітаємо весну!"

(вихователь Капустіна Я.М., група дітей молодшого дошкільного віку)

Будівельно-конструкційна гра

"Не залишимо лисичку в біді" 

(вихователь Чубич Т.І., група дітей молодшого дошкільного віку)

 

Майстер-клас

"Тренінг-практикум з батьками "Сила родини - в любові""

(вихователь Рибалка І.М.)

Гімнастика пробудження

"Веселі білченята"

(вихователь Сиротенко Т.О., група дітей середнього дошкільного віку)

Театралізована вистава за творами В.Сухомлинського

(вихователь Єрохіна Н.Ф., група дітей старшого дошкільного віку)

Спартакіада "Освітянські спортивні старти"

(колектив дошкільного закладу)


Березень

Фізкультурна розвага

"Тато, мама, я  - спортивна сім'я"


Березень

Тематичний тиждень

"Треба нам, малятам, тварин любити й доглядати!"


Лютий

Тематичний день

"Стрітення - зимонька в дорозі, а весна вже на порозі"

 

практичне заняття з кулінарії "Випікаємо стрітенські жайворонки"


Жовтень

Музична розвага 

до свята Покрови, Дня українського козацтва

"Цінуймо братерство і згоду,

бо ми нащадки козацького роду!"


Вересень

Участь колективу та вихованців закладу 

в урочистих заходах з нагоди 

230-річчя заснування м. Василівка


Червень, День захисту дітей

Квест-гра "В пошуках скарбів"

(разом з батьками)


Екологічна акція

"Весноньку стрічаємо, пташок із далеких країв вітаємо"

(разом з батьками)


Великоднє свято


Родинна забава

"Творча майстерня "Дитяча забавка - лялька-мотанка"


Календарно-обрядове дійство

"Стрітення"


Малі Олімпійські ігри

"Ми олімпійці бездоганні,

Сильні, спритні, влучні, вправні!"

Січень 2018р.
Вихованці садочку Павлюк Кароліна, Величко Даря разом з батьками були учасниками обласного етапу ХІ Міжнародного екологічного конкурсу "Загадкове життя домашніх улюбленців" у номінаціях "Мій улюбленець в об'ективі" та "До серця притули", організованого Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН Україниу співпраці з Департаментом охорони здоров'я та соціальних справ Міського управління Вроцлава (Польща), метою якого є пропаганда гуманного ставлення до тварин.

Грудень 2017р.
Наші вихованці Луценко Вікторія, Бондаренко Давид брали участь у Міжнародному конкурсі дитячого малюнку "Дружать діти на планеті" - "Про що мріють діти?", метою якого є ознайомлення з житям і культурою різних народів світу, зміцнення міжнародних, культурних звязків, формування у підростаючого покоління почуття відповідальності за сьогодення і майбутнє світу.

Листопад 2017 р.

Малята нашого закладу Келембет Роман та ... брали участь у конкурсі малюнка "Будиночок моєї мрії", оголошеного Запорізьким регіональним управлінням Держмолодьжитла, проведеного під егідою народного депутата України П.Сабошука. Завданням конкурсу є формування у дітей поваги до сімейних цінностей, родинних традицій, рідної домівки. Діти середнього та старшого дошкільного віку відобразили омріяний будинок, в якому живе сімя учасника конкурсу.


В рамках проведення в дошкільному закладі Місячника безпеки життєдіяльності було проведено конкурс дитячих малюнків та плакатів на тему "Обери життя". Переможцем визнано роботу дітей старшої групи:

дівчатам, і хлоп'ятам дуже добре треба знати: 

Сірники – то не забава! Гратись з ними – марна справа!”


Жовтень 2017р.

Колектив дошкільного закладу приймав участь у заходах та святковій ярмарці, присвячених відзначенню 74-ї річниці визволення міста василівки від фашистських загарбників та 229-ї річниці заснування міста.  

 


Жовтень 2017 р.

       

   Нинішній етап розвитку нашої країни гостро ставить питання формування у дітей любові та поваги до рідної мови, народних звичаїв, традицій та свят, які мають великий пізнавально-виховний потенціал. 

Організація та проведення з вихованцями дошкільного закладу різноманітних заходів по ознайомленню дітей з народними обрядами позитивно позначається на розвитку пізнавальної, соціальної, моральної та естетичної сфер дитячої особистості.

Здоров'я – найважливіша цінність у житті як малюка так і дорослого. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров'я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя, як до найважливішого дарунку природи. Тому формувати культуру здоров'я особистості, прищеплювати розуміння пріоритету здорового способу життя, надавати ґрунтовні знання про основи здоров'я потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння та навички перейшли у звичні необхідні потреби.

Батьки завжди прагнуть бачити своїх малят здоровими, та щасливими, фізично розвиненими, загартованими, захищеними від усіляких негараздів, тому турбота про здоров'я дітей – найважливіше завдання педагогів нашого закладу.

Щоб дитина знала що таке здоров'я, що впливає на нього, що для нього корисне, а що - шкідливе, як зберегти і зміцнити своє здоров'я – про це спільними зусиллями дбають педагоги та батьки.

   Тому пріоритетними напрямкками освітнього процесу ДНЗ в 2017-2018 н.р. педагогічний колектив визначив:

  •  продовження роботи щодо формування у дітей основ моральних якостей на засадах народознавства;

 • створення в ДНЗ умов для розвитку здоров'язбережувальної компетенції дітей в процесі фізкультурно-оздоровчої та валеологічної діяльності.

Календарно-обрядове дійство "Обжинки" 

та свято врожаю

Спортивне свято

"Разом з мамою і татом  ми радісні й здорові,

спритні, дужі та бадьорі!"

(спільно з родинами вихованців)


Бесіду з батьками новачка та "круглий стіл" з родинами вихованців проводить завідувач Т.С.Матрос 


Календарно-обрядове дійство "Коса - дівоча краса. Обряд "Закосичення"


Жовтень 2015 р.

Семінар-тренінг для педагогів проводить практичний психолог Т.І. Кравець 


Листопад 2015 р.

Свято осені

 


Січень 2016 р.

Тренінг з евакуації на випадок надзвичайної ситуації


           На базі КДНЗ №6 "Васильок" ВМР у лютому 2016 р. відбулося засідання РЦМК для завідувачів та вихователів-методистів на тему"Впровадження в навчально-виховний процес ДНЗ педагогічного супроводу гендерної соціалізації дітей в контексті національно-патріотичного виховання шляхом реалізації завдань освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти "Особистість дитини", "Дитина в соціумі", метою якого було підвищення управлінської та професійної компетентності щодо створення оптимальних умов для розвитку, навчання та виховання хлопчиків та дівчаток, орієнтованих на формування у них гендерного самоусвідомлення як складової життєвої компетентності в контексті національно-патріотичного виховання.

      Перед присутніми виступила завідувач дошкільного закладу Матрос Т.С. яка у форматі інформаційцного наголосила на актуальності гендерного компоненту в системі національно-патріотичного виховання дошкільників. 

      Далі вихователь-методист закладу Соколова О.І.ознайомила присутніх у форматі педагогічного аукціону та відеопрезентації з досвідом роботи педагогічного колективу ДНЗ щодо створення комплексу організаційно-педагогічних умов що забезпечують гендерний підхід у вихованні дітей з акцуентом на офрмуванні патріотизму та національної свідомості. Присутні мали змогу ознайомитися з розробленим творчою групою педагогів проектом "Ми схожі, ми різні у садку малята - сміливі хлопчики та ніжні дівчата". 

        З метою підвищеня професійної майстерності з питання формування гендерної ідентичності у дітей, визначення умов, за допомогою яких можна досягти рівності в суспільстві, визначення умов гендерної соціалізації в сучасних умовах був проведений тренінг "Хто ми в цьому світі?"

      В практичній частині засідання присутні переглянули відеопанораму "Дитячі цікавинки: відверто про дівчаток та хлопчиків", музично-розважальну забаву "Ми є діти українські - хлоп'ята - козачата та ягідки дівчата!" 


Березень 2016 р.

Акція "Посади дерево"Квітень 2016 р.

Місячник "Спорт для всіх - спільна турбота"

Екскурсія та спортивні ігри на фізкультурно-оздоровчому комплексі міста


Травень 2016 р. 

Свято Великодня Травень 2016 р.

Заняття -екскурсія з дітьми старшого дошкільного віку "Скоро я піду до школи"

до гімназії "Сузір'я"


1 червня 2016 р.

День захисту дітей "Рости, радій, мале дитя, дивись сміливо в майбуття,

Любов'ю й ласкою зігріте під захистом твоє життя!"


Листопад, 2016 р.

Музична розвага

"Ми тебе уклінно просим: "Заходь у гості, щедра осінь!"

(до дітей завітали гості)


Грудень 2016 р.

Засідання педагогічної ради ДНЗ

      Педагогічна рада в нашому дошкільному закладі є своєрідною творчою лабораторією, у якій аналізується діяльність колективу, визначаються напрямки подальшої роботи, розглядаються актуальні питання життя садочку.

     У грудні відбулося чергове засідання тематичної педради ДНЗ на тему "Соціально-моральний розвиток дітей дошкільного віку як складова життєвої компетентності"

       Метою роботи засідання було: пошук та обговорення сприятливих соціальних ситуацій для соціально-морального розвитку кожної дитини в ДНЗ, нових форм та методів прилучення дітей до моральних норм гуманної поведінки; розвиток творчої ініціативи та практичних умінь вихователів в процесі формування у дітей ціннісних орієнтацій та морально-вольових якостей особистості. 

        Сучасна компетентна дитина — активна особистість. Вона повинна не лише робити вчинки, а й відповідати за них, тому наш педагогічний колектив  поставив перед собою мету: становлення морально спрямованої особистості, формування соціальної відповідальності та вміння відчувати й розуміти себе та інших людей, прищеплення найвищих моральних чеснот, виховання гуманістичних рис у дошкільнят.

    На засіданні виступила завідувач ДНЗ Матрос Т.С. з інформаційною панорамою "Соціально-моральний розвиток особистості дитини-дошкільника в умовах сучасного дошкільного закладу".

       Вихователь-методист Соколова О.І. у форматі консультативного брифінгу ознайомила педагогів зі станом роботи ДНЗ щодо морального виховання дітей та оновлення його змісту відповідно до сучасних вимог (за результатами тематичного вивчення педагогічного процесу).

     Далі педагоги закладу продовжили роботу у творчій майстерні, де поділилися своїм досвідом з колегами та молодими спеціалістами: Чубич Т.І. - про впровадження інноваційної методики "Кордоцентризм - філософія серця" Г.Сковороди, В. Сухомлинського з метою розвитку моральної сфери своїх вихованців; Єрохіна Н.Ф. - про використання казково-ігрових технологій в процесі формування основ моральної поведінки дітей; Сиротенко Т.О. - про реалізацію та результати впровадження проекту "Вчимося жити разом" (за ініціативи Європейського Союзу Дитячого фонду ООН в Україні), метою якого є формування соціально-моральних та комунікативно-мовленнєвих навичок у дітей 5-6 років.

        Наприкінці засідання вихователі презентували виготовлені дидактичні ігри та посібники щодо морального виховання дітей за тематичними блоками. 

 

      Засідання педагогічної ради ДНЗ пройшло в атмосфері плідного та професійного спілкування. Можна з впевненістю стверджувати, що наш педагогічний колектив розглядає соціально-моральне виховання дітей як важливу проблему сьогодення і свою роботу спрямовує на її розв'язання, використовуючи різноманітні форми та методи роботи. 


Святий Миколай,

Завітай до нас!

Щиро просимо тебе

В цей святковий час.


Лютий 2017 р.

Участь педагогічного колективу у фестивалі-огляді

методичних здобутків вихователів ДНЗ

"Україна - рідний край"

Календарно-обрядове дійство "Стрітення"


Березень 2017 р.

Тиждень відкритих дверей

 

  З метою  реалізації одного з пріоритетних завдань діяльності ДНЗ щодо оптимізації взаємодії з батьками вихованців, залучення їх до навчально-виховного процесу, активної співпраці у вихованні та навчанні дітей, формування педагогічної свідомості батьків, підвищення іміджу дошкільного закладу був проведений Тиждень відкритих дверей на тему "Подаруймо свою любов дитині!".

    Наш садочок мали змогу відвідати всі бажаючі, познайомитися з педагогічним колективом, поспілкуватися з адміністрацією та переглянути організацію запропонованих заходів, отримати поради та консультації.

Театралізована вистава за укр. нар. казкою "Рукавичка"

у групі дітей старшого дошкільного віку

(вихователь Сиротенко Т.О.)

Пошуково-дослідницька діяльність  у лабораторії "Пізнайки"

у групі дітей старшого дошкільного віку

(вихователь Рибалка І.М.)

Господарсько-побутова праця

у групі дітей середнього дошкільного віку

(вихователь Дубовікова О.В.)

Комбіноване заняття за творами В.Сухомлинського морального спрямування

з дітьми старшого дошкільного віку

(вихователь Чубич Т.І.)

Прогулянка "В гості йде до нас весна"

з дітьми молодшого дошкільного віку

(вихователь Єрохіна Н.Ф.)


Квітень 2017р.

 

"Тиждень безпеки дитини"

та День цивільного захисту

 

Безпека життєдіяльності дітей - пріоритетний аспект роботи дошкільного закладу 

Перед дошкільною освітою стоїть багато завдань виховання, розвитку і навчання малюків. Але є серед них єдине найважливіше – збереження життя і здоров’я наших дітей.  До цього питання педагогічний колектив КДНЗ № 6 «Васильок» м. Василівки підходить комплексно: в закладі створено безпечні комфортні умови для дошкільнят, проводиться спеціальна робота з колективом закладу і батьками вихованців, організована систематична різнопланова навчально-виховна діяльність з дітьми. Ми переконані, тільки такий комплексний підхід дає належний результат – сформована життєво компетентнісна особистість дитини, здатна берегти здоров’я   фізичне і психічне як власне, так і тих, хто поруч.

Наприкінці квітня в нашому закладі пройшов «Тиждень безпеки дитини» та День цивільного захисту, метою якого було формування у дітей основ особистої безпеки та норм поведінки в надзвичайних ситуаціях. Наші дітлахи – допитливі та безстрашні, вони ще не здобули негативного життєвого досвіду. Саме тому, ризик, що вони потраплять у небезпечну ситуацію, дуже великий. Крім того, нам відомо: часто повторювані заборони на дітей не діють, адже малята не звертають уваги на частку «не», сприймають заборону як керівництво до дії. Тому педагоги нашого закладу шукають шляхи до дитячої свідомості, щоб спонукати їх замислюватися над власними вчинками.

Так, в рамках «Тижня безпеки дитини», педагоги організовували з дітьми та батьками різноманітні традиційні та інтерактивні форми роботи, наші вихованці побували на екскурсіях та зустрілися з фахівцями пожежно-рятувальної частини, служб поліції та швидкої медичної допомоги, які в доступній для малюків формі розповіли про функціонування цих служб та способи надання допомоги постраждалим у випадку виникнення надзвичайної ситуації, провели бесіди, щодо вироблення у дітей умінь та навичок захисту свого життя і здоров’я.

В ході Дня цивільного захисту в дошкільному закладі з усіма членами навчально-виховного процесу було проведено об’єктове тренування на тему «План дій колективу ДНЗ у випадку виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмету», на якому були відпрацьовані питання щодо запобігання і реагування на надзвичайну ситуацію, захисту дітей та персоналу.

Ми можемо з упевненістю сказати, що отримані знання допоможуть дітям у різних життєвих ситуаціях, що наші зусилля щодо формування у вихованців навичок практичної безпечної поведінки не марні: діти усвідомили, що їх життя та здоров’я – це найдорожче багатство!

Адміністрація, педагогічний колектив та батьки щиро вдячні за допомогу та організацію екскурсій, зустрічей з фахівцями спеціальних служб: Симоненку Є.І. – начальникові Державної пожежної рятувальної частини -15 ГУ ДСНС в Запорізькій області, Зацерковному А.В. - капітану служби ЦЗ, начальникові караулу ДПРЧ-15 ГУ ДСНС в Запорізькій області; Вишневецькому С.В. – старшому інженеру технічної охорони Василівського міжрайонного відділу Управління поліції охорони в Запорізькій області; Мельник Г.М. – завідувачеві Василівським відділенням швидкої та невідкладної допомоги, Кузьменку С.М. – фельдшеру Василівського відділення швидкої та невідкладної допомоги.


Травень 2017

Вшанування пам'яті  та покладання квітів

до пам'ятника загиблим воїнам на алеї Слави

вихованцями та педагогами закладу

до Дня пам'яті та примирення, Дня Перемоги

Низький уклін героям-визволителям Василівщини

від вдячних нащадків


Травень

 

Вишиванка - символ Батьківщини, 
дзеркало народної душі
 

З нагоди Всеукраїнського дня вишиванки діти, батьки та колектив дошкільного закладу долучилися до свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Основною метою проведених заходів є збереження українських цінностей та їх популяризація серед дошкільнят, батьків та колективу закладу. В цей день наш дитячий садок розцвів розмаїттям національного одягу – вишитої сорочки. Під час проведених різноманітних заходів діти з цікавістю слухали розповіді вихователів, з радістю виконували українські народні пісні, танці, розповідали вірші, переглянули відеофільм «Вишиванка – код нації». На святі панував піднесений настрій, усі милувалися барвистими візерунками своїх вишиванок.

Цього ж дня діти разом з батьками, колектив були учасниками вишиванкової ходи Центральним бульваром міста та приймали участь  у заходах на міському майдані з нагоди відзначення Всеукраїнського дня вишиванки.