ПАНОРАМА ЗАХОДІВ


Великоднє свято


Родинна забава

"Творча майстерня "Дитяча забавка - лялька-мотанка"


Календарно-обрядове дійство

"Стрітення"


Малі Олімпійські ігри

"Ми олімпійці бездоганні,

Сильні, спритні, влучні, вправні!"

Січень 2018р.
Вихованці садочку Павлюк Кароліна, Величко Даря разом з батьками були учасниками обласного етапу ХІ Міжнародного екологічного конкурсу "Загадкове життя домашніх улюбленців" у номінаціях "Мій улюбленець в об'ективі" та "До серця притули", організованого Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН Україниу співпраці з Департаментом охорони здоров'я та соціальних справ Міського управління Вроцлава (Польща), метою якого є пропаганда гуманного ставлення до тварин.

Грудень 2017р.
Наші вихованці Луценко Вікторія, Бондаренко Давид брали участь у Міжнародному конкурсі дитячого малюнку "Дружать діти на планеті" - "Про що мріють діти?", метою якого є ознайомлення з житям і культурою різних народів світу, зміцнення міжнародних, культурних звязків, формування у підростаючого покоління почуття відповідальності за сьогодення і майбутнє світу.

Листопад 2017 р.

Малята нашого закладу Келембет Роман та ... брали участь у конкурсі малюнка "Будиночок моєї мрії", оголошеного Запорізьким регіональним управлінням Держмолодьжитла, проведеного під егідою народного депутата України П.Сабошука. Завданням конкурсу є формування у дітей поваги до сімейних цінностей, родинних традицій, рідної домівки. Діти середнього та старшого дошкільного віку відобразили омріяний будинок, в якому живе сімя учасника конкурсу.


В рамках проведення в дошкільному закладі Місячника безпеки життєдіяльності було проведено конкурс дитячих малюнків та плакатів на тему "Обери життя". Переможцем визнано роботу дітей старшої групи:

дівчатам, і хлоп'ятам дуже добре треба знати: 

Сірники – то не забава! Гратись з ними – марна справа!”


Жовтень 2017р.

Колектив дошкільного закладу приймав участь у заходах та святковій ярмарці, присвячених відзначенню 74-ї річниці визволення міста василівки від фашистських загарбників та 229-ї річниці заснування міста.  

 


Жовтень 2017 р.

       

   Нинішній етап розвитку нашої країни гостро ставить питання формування у дітей любові та поваги до рідної мови, народних звичаїв, традицій та свят, які мають великий пізнавально-виховний потенціал. 

Організація та проведення з вихованцями дошкільного закладу різноманітних заходів по ознайомленню дітей з народними обрядами позитивно позначається на розвитку пізнавальної, соціальної, моральної та естетичної сфер дитячої особистості.

Здоров'я – найважливіша цінність у житті як малюка так і дорослого. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров'я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя, як до найважливішого дарунку природи. Тому формувати культуру здоров'я особистості, прищеплювати розуміння пріоритету здорового способу життя, надавати ґрунтовні знання про основи здоров'я потрібно дітям з раннього віку, щоб знання, вміння та навички перейшли у звичні необхідні потреби.

Батьки завжди прагнуть бачити своїх малят здоровими, та щасливими, фізично розвиненими, загартованими, захищеними від усіляких негараздів, тому турбота про здоров'я дітей – найважливіше завдання педагогів нашого закладу.

Щоб дитина знала що таке здоров'я, що впливає на нього, що для нього корисне, а що - шкідливе, як зберегти і зміцнити своє здоров'я – про це спільними зусиллями дбають педагоги та батьки.

   Тому пріоритетними напрямкками освітнього процесу ДНЗ в 2017-2018 н.р. педагогічний колектив визначив:

  •  продовження роботи щодо формування у дітей основ моральних якостей на засадах народознавства;

 • створення в ДНЗ умов для розвитку здоров'язбережувальної компетенції дітей в процесі фізкультурно-оздоровчої та валеологічної діяльності.

Календарно-обрядове дійство "Обжинки" 

та свято врожаю

Спортивне свято

"Разом з мамою і татом  ми радісні й здорові,

спритні, дужі та бадьорі!"

(спільно з родинами вихованців)


Бесіду з батьками новачка та "круглий стіл" з родинами вихованців проводить завідувач Т.С.Матрос 

На базі КДНЗ № 6 «Васильок» у грудні 2014 р. відбулося засідання РЦМК для вихователів груп дітей середнього дошкільного віку на тему «Створення бази особистісної культури дитини, її активної життєдіяльності в контексті Базового компоненту  дошкільної освіти», метою якого було – підвищення професійної компетентності педагогів щодо реалізації завдань освітніх ліній «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» та «Дитина у природному довкіллі» з формування у дошкільників елементарної компетенції з основ безпеки життєдіяльності; створення в розвивальному середовищі ДНЗ сприятливих умов для усвідомлення дітьми важливості безпеки життєдіяльності. 

Перед педагогами дошкільних закладів району виступила вихователь-методист КДНЗ №6 «Васильок» Соколова О.І., яка у формі методичного файлу зауважила на проблему формування у дітей дошкільного віку основ безпеки життєдіяльності. Соколова О.І. акцентувала  увагу колег на найважливішому завданні перед педагогами, батьками, медиками – охорона життя і збереження здоров’я дошкільнят, закладання основ безпечної поведінки, підготовка до подальшого самостійного життя.

Далі вихователь дошкільного закладу Єрохіна Н.Ф. ознайомила присутніх з практичними наробками з досвіду роботи щодо вироблення у вихованців стереотипів безпечної поведінки. Педагоги мали змогу познайомитися з відповідним насиченням (атрибутами, макетами, обладнанням, іграми) розвивального середовища закладу,  інформаційними та наочними матеріалами, що сприяють всебічному розвитку дітей і зокрема збереженню та зміцненню здоров’я малят. Єрохіна Н.Ф. звернула увагу учасників РЦМК на розроблений нею проект «Місто для маленьких пішоходів» з вивчення правил дорожнього руху з дітьми середнього дошкільного віку. Проектна діяльність, зауважила педагог, спрямована на отримання вихованцями не тільки теоретичних знать та умінь з даної проблеми, але й, головним чином, практичних навичок, від яких залежить власне життя та життя оточуючих людей.

Підсумовуючи, вихователь підкреслила, що для того, щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено і безпечно, її змалечку треба навчати, цінувати неповторність власного життя. Саме тому одним з пріоритетів сучасної дошкільної освіти є формування у малят основ безпечної поведінки в довкіллі та свідомого ставлення до власного здоров’я.

Про результативність проведеної роботи присутні педагоги переконалися, переглянувши ігровий тренінг з дітьми середнього дошкільного віку «Маленькі знавці правил дорожнього руху», до даного заходу залучили і батьків вихованців, щоб активізувати серед них роботу щодо пропаганди безпечної поведінки на дорогах і вулицях міста. Через використання різноманітних як традиційних, так і інтерактивних форм роботи (розвиваючі та рухливі ігри, розв’язання та моделювання проблемних ситуацій, ігрові завдання, мозковий штурм, бліц-тест, загадки-добавлянки, кросворд) діти показали теоретичні, а головне практичні знання та вміння, що необхідні кожній дитині для збереження життя і здоров’я.

На завершення засідання з метою підвищення професійної майстерності педагогів з питання формування у вихованців елементарної компетенції з основ безпеки і життєдіяльності вихователь-методист закладу Соколова О.І. провела з учасниками заходу ділову гру-тренінг «Щоб дитяче життя оберігати, знання й уміння треба мати».  Використання інтерактивних технологій і методик в роботі з педагогами (педагогічний турнір, аукціон ідей, синтез думок, різноманітні вправи та ігри, створення моделі) сприяли оволодінню вихователів основних знань та вмінь з безпеки життєдіяльності, вивченню правил поведінки у небезпечних ситуаціях та вмінню надавати першу медичну допомогу.


Календарно-обрядове дійство "Коса - дівоча краса. Обряд "Закосичення"


Жовтень 2015 р.

Семінар-тренінг для педагогів проводить практичний психолог Т.І. Кравець 


Листопад 2015 р.

Свято осені

 


Грудень 2015 р.

Акція "Допоможемо пернатим друзям"

 


Січень 2016 р.

Тренінг з евакуації на випадок надзвичайної ситуації


           На базі КДНЗ №6 "Васильок" ВМР у лютому 2016 р. відбулося засідання РЦМК для завідувачів та вихователів-методистів на тему"Впровадження в навчально-виховний процес ДНЗ педагогічного супроводу гендерної соціалізації дітей в контексті національно-патріотичного виховання шляхом реалізації завдань освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти "Особистість дитини", "Дитина в соціумі", метою якого було підвищення управлінської та професійної компетентності щодо створення оптимальних умов для розвитку, навчання та виховання хлопчиків та дівчаток, орієнтованих на формування у них гендерного самоусвідомлення як складової життєвої компетентності в контексті національно-патріотичного виховання.

      Перед присутніми виступила завідувач дошкільного закладу Матрос Т.С. яка у форматі інформаційцного наголосила на актуальності гендерного компоненту в системі національно-патріотичного виховання дошкільників. 

      Далі вихователь-методист закладу Соколова О.І.ознайомила присутніх у форматі педагогічного аукціону та відеопрезентації з досвідом роботи педагогічного колективу ДНЗ щодо створення комплексу організаційно-педагогічних умов що забезпечують гендерний підхід у вихованні дітей з акцуентом на офрмуванні патріотизму та національної свідомості. Присутні мали змогу ознайомитися з розробленим творчою групою педагогів проектом "Ми схожі, ми різні у садку малята - сміливі хлопчики та ніжні дівчата". 

        З метою підвищеня професійної майстерності з питання формування гендерної ідентичності у дітей, визначення умов, за допомогою яких можна досягти рівності в суспільстві, визначення умов гендерної соціалізації в сучасних умовах був проведений тренінг "Хто ми в цьому світі?"

      В практичній частині засідання присутні переглянули відеопанораму "Дитячі цікавинки: відверто про дівчаток та хлопчиків", музично-розважальну забаву "Ми є діти українські - хлоп'ята - козачата та ягідки дівчата!" 


Березень 2016 р.

Акція "Посади дерево"


Березень 2016 р.

Місячник благоустрою території закладу.


Квітень 2016 р.

Місячник "Спорт для всіх - спільна турбота"

Екскурсія та спортивні ігри на фізкультурно-оздоровчому комплексі міста


Квітень 2016 р.

День відкритих дверей у ДНЗ


Травень 2016 р. 

Свято Великодня 


Травень 2016 р. 

Засідання районної творчої групи вихователів-методистів ДНЗ

21 квітня 2016 року на базі КДНЗ №6 «Васильок» Василівської міської ради Запорізької області відбулося чергове засідання районної творчої групи з теми  «Здійснення національно-патріотичного виховання  дошкільників в контексті соціального неспокою». В засіданні взяли участь:   Бабаніна С. Ю., вихователь-методист КДНЗ №6 «Струмок» ДМР; Гапон О. М., вихователь-методист КДНЗ №2 «Оленка» ДМР; Єремєєва М. Е., вихователь-методист  КДНЗ №5 «Теремок» ДМР; Івченко І. В., вихователь-методист КДНЗ №7 «Теремок» ДМР; Ігнатенко О. О., вихователь-методист КДНЗ № 4 «Струмочок» ВМР; Маслова Н. Д., вихователь-методист КДНЗ №2 «Малятко» ВМР; Пузь Н. У., вихователь КДНЗ №4 «Струмочок» ВМР; Соколова О. І., вихователь-методист КДНЗ №6 «Васильок» ВМР; Семенюк Л. О.,  вихователь-методист  КДНЗ №5 «Сонечко» ВМР; Ханіна В. М., вихователь-методист КДНЗ №1 «Вербиченька» смт.Степногірськ;  Фоменко Г. І., вихователь КДНЗ №2 «Джерельце» смт.Степногірськ.

Перед присутніми виступила керівник творчої групи Соколова О.І., вихователь-методист КДНЗ №6 «Васильок» ВМР, з інформаційним матеріалом «Національно-патріотичне виховання дошкільників в ситуації соціального неспокою: змінюємо підходи», яка звернула увагу на проблеми, труднощі патріотичного виховання дошкільнят сьогодні, на моральну платформу формування патріотичних почуттів, на зміст та форми роботи з дітьми з даного питання.

Далі виступила Маслова Н.Д., вихователь-методист КДНЗ №2 «Малятко» ВМР, яка познайомила присутніх з нормативно-правовою базою, що є першим кроком підготовки педагогів до здійснення патріотичного виховання дітей (зокрема, Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді, 2015 р.; Концепція розвитку дошкільної освіти на 2010-2016 р.р.; інструктивно-методичні рекомендації МОН України).

перед присутніми виступила Єремєєва М.Е., вихователь-методист КДНЗ №5 «Теремок» ДМР, яка акцентувала увагу на наробках попередніх поколінь національно-педагогічного досвіду, на поєднанні його з новітніми розробками  сьогодення, на ідеї фундатора національного дошкільного виховання С.Русової, постулати якої щодо національного виховання в українському дитячому садку і досі надзвичайно актуальні. 

З метою систематизації знань з різних напрямків роботи з патріотичного виховання члени  творчої групи склали інтелектуально-пізнавальний маршрут «Україна – єдина країна».

В практичній частині засідання присутні ознайомилися та обговорили досвід роботи КДНЗ №7 «Теремок» ДМР щодо змісту та форм роботи з національно-патріотичного виховання дітей в закладі та переглянули відеоматеріал практичних наробок педагогів КДНЗ №5 «Сонечко» ВМР. 

   З метою формування у вихованців патріотичних почуттів, громадянської позиції, ознайомлення з історією і сучасним життя рідної країни, прилучення до культури та традицій українського народу членами творчої групи розроблені методичні рекомендації «Особливості організації роботи з морально-патріотичного виховання дошкільників».


Травень 2016 р.

Заняття -екскурсія з дітьми старшого дошкільного віку "Скоро я піду до школи"

до гімназії "Сузір'я"


1 червня 2016 р.

День захисту дітей "Рости, радій, мале дитя, дивись сміливо в майбуття,

Любов'ю й ласкою зігріте під захистом твоє життя!"


Вихованці дошкільного закладу вітають ветеранів-хлібодарів на заході 

"Хвала рукам, що пахнуть хлібом"  у міському клубі "Ветеран" 


Листопад, 2016 р.

Музична розвага

"Ми тебе уклінно просим: "Заходь у гості, щедра осінь!"

(до дітей завітали гості)


Грудень 2016 р.

Засідання педагогічної ради ДНЗ

      Педагогічна рада в нашому дошкільному закладі є своєрідною творчою лабораторією, у якій аналізується діяльність колективу, визначаються напрямки подальшої роботи, розглядаються актуальні питання життя садочку.

     У грудні відбулося чергове засідання тематичної педради ДНЗ на тему "Соціально-моральний розвиток дітей дошкільного віку як складова життєвої компетентності"

       Метою роботи засідання було: пошук та обговорення сприятливих соціальних ситуацій для соціально-морального розвитку кожної дитини в ДНЗ, нових форм та методів прилучення дітей до моральних норм гуманної поведінки; розвиток творчої ініціативи та практичних умінь вихователів в процесі формування у дітей ціннісних орієнтацій та морально-вольових якостей особистості. 

        Сучасна компетентна дитина — активна особистість. Вона повинна не лише робити вчинки, а й відповідати за них, тому наш педагогічний колектив  поставив перед собою мету: становлення морально спрямованої особистості, формування соціальної відповідальності та вміння відчувати й розуміти себе та інших людей, прищеплення найвищих моральних чеснот, виховання гуманістичних рис у дошкільнят.

    На засіданні виступила завідувач ДНЗ Матрос Т.С. з інформаційною панорамою "Соціально-моральний розвиток особистості дитини-дошкільника в умовах сучасного дошкільного закладу".

       Вихователь-методист Соколова О.І. у форматі консультативного брифінгу ознайомила педагогів зі станом роботи ДНЗ щодо морального виховання дітей та оновлення його змісту відповідно до сучасних вимог (за результатами тематичного вивчення педагогічного процесу).

     Далі педагоги закладу продовжили роботу у творчій майстерні, де поділилися своїм досвідом з колегами та молодими спеціалістами: Чубич Т.І. - про впровадження інноваційної методики "Кордоцентризм - філософія серця" Г.Сковороди, В. Сухомлинського з метою розвитку моральної сфери своїх вихованців; Єрохіна Н.Ф. - про використання казково-ігрових технологій в процесі формування основ моральної поведінки дітей; Сиротенко Т.О. - про реалізацію та результати впровадження проекту "Вчимося жити разом" (за ініціативи Європейського Союзу Дитячого фонду ООН в Україні), метою якого є формування соціально-моральних та комунікативно-мовленнєвих навичок у дітей 5-6 років.

        Наприкінці засідання вихователі презентували виготовлені дидактичні ігри та посібники щодо морального виховання дітей за тематичними блоками. 

 

      Засідання педагогічної ради ДНЗ пройшло в атмосфері плідного та професійного спілкування. Можна з впевненістю стверджувати, що наш педагогічний колектив розглядає соціально-моральне виховання дітей як важливу проблему сьогодення і свою роботу спрямовує на її розв'язання, використовуючи різноманітні форми та методи роботи. 


Святий Миколай,

Завітай до нас!

Щиро просимо тебе

В цей святковий час.


Лютий 2017 р.

Участь вихованки закладу Марії Бубенець у районному етапі

Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва

"Заговори, щоб я тебе побачив"


Лютий 2017 р.

Участь педагогічного колективу у фестивалі-огляді

методичних здобутків вихователів ДНЗ

"Україна - рідний край"

Календарно-обрядове дійство "Стрітення"


Березень 2017 р.

Участь дошкільного закладу у районній виставці

"Освіта Василівського краю - 2017"

   

    Педагогічний колектив нашого закладу виніс на широкий загал освітян району свої творчі здобутки - освітні проекти:

- "Юні орнітологи" - екологічне виховання дітей (Сиротенко Т.О.);

- "Цілюще зело" - формування у дітей екологічної свідомості в процесі пізнавально-дослідницької діяльності (Ляшенко С.О.);

- "Чудо-зупинки екологічної стежинки" - формування екологічно-доцільної компетентності дітей (Єрохіна Н.Ф.);

- "Ми схожі, ми різні у садку малята - сміливі хлопчики та ніжні дівчата" - формування у дошкільнят гендерного самопізнання (творча група вихователів ДНЗ).

     Проектний метод навчання дітей є одним із перспективних інноваційних сучасних педагогічних технологій, основною метою якого є створення умов, за якої діти здобувають та розвивають свої знання, а також творчо їх реалізовують.


Березень 2017 р.

Тиждень відкритих дверей

 

  З метою  реалізації одного з пріоритетних завдань діяльності ДНЗ щодо оптимізації взаємодії з батьками вихованців, залучення їх до навчально-виховного процесу, активної співпраці у вихованні та навчанні дітей, формування педагогічної свідомості батьків, підвищення іміджу дошкільного закладу був проведений Тиждень відкритих дверей на тему "Подаруймо свою любов дитині!".

    Наш садочок мали змогу відвідати всі бажаючі, познайомитися з педагогічним колективом, поспілкуватися з адміністрацією та переглянути організацію запропонованих заходів, отримати поради та консультації.

Театралізована вистава за укр. нар. казкою "Рукавичка"

у групі дітей старшого дошкільного віку

(вихователь Сиротенко Т.О.)

Пошуково-дослідницька діяльність  у лабораторії "Пізнайки"

у групі дітей старшого дошкільного віку

(вихователь Рибалка І.М.)

Господарсько-побутова праця

у групі дітей середнього дошкільного віку

(вихователь Дубовікова О.В.)

Комбіноване заняття за творами В.Сухомлинського морального спрямування

з дітьми старшого дошкільного віку

(вихователь Чубич Т.І.)

Прогулянка "В гості йде до нас весна"

з дітьми молодшого дошкільного віку

(вихователь Єрохіна Н.Ф.)


 

 

Квітень 2017 р.

 

Участь колективу та вихованців

 

дошкільного закладу в

 

благодійній акції 

 

"Великодній кошик солдату"


Квітень 2017 р.

 

Музична розвага

"В наш рідний край весна прийшла,

 

Нам всім Великдень принесла"


Квітень 2017р.

 

"Тиждень безпеки дитини"

та День цивільного захисту

 

Безпека життєдіяльності дітей - пріоритетний аспект роботи дошкільного закладу 

Перед дошкільною освітою стоїть багато завдань виховання, розвитку і навчання малюків. Але є серед них єдине найважливіше – збереження життя і здоров’я наших дітей.  До цього питання педагогічний колектив КДНЗ № 6 «Васильок» м. Василівки підходить комплексно: в закладі створено безпечні комфортні умови для дошкільнят, проводиться спеціальна робота з колективом закладу і батьками вихованців, організована систематична різнопланова навчально-виховна діяльність з дітьми. Ми переконані, тільки такий комплексний підхід дає належний результат – сформована життєво компетентнісна особистість дитини, здатна берегти здоров’я   фізичне і психічне як власне, так і тих, хто поруч.

Наприкінці квітня в нашому закладі пройшов «Тиждень безпеки дитини» та День цивільного захисту, метою якого було формування у дітей основ особистої безпеки та норм поведінки в надзвичайних ситуаціях. Наші дітлахи – допитливі та безстрашні, вони ще не здобули негативного життєвого досвіду. Саме тому, ризик, що вони потраплять у небезпечну ситуацію, дуже великий. Крім того, нам відомо: часто повторювані заборони на дітей не діють, адже малята не звертають уваги на частку «не», сприймають заборону як керівництво до дії. Тому педагоги нашого закладу шукають шляхи до дитячої свідомості, щоб спонукати їх замислюватися над власними вчинками.

Так, в рамках «Тижня безпеки дитини», педагоги організовували з дітьми та батьками різноманітні традиційні та інтерактивні форми роботи, наші вихованці побували на екскурсіях та зустрілися з фахівцями пожежно-рятувальної частини, служб поліції та швидкої медичної допомоги, які в доступній для малюків формі розповіли про функціонування цих служб та способи надання допомоги постраждалим у випадку виникнення надзвичайної ситуації, провели бесіди, щодо вироблення у дітей умінь та навичок захисту свого життя і здоров’я.

В ході Дня цивільного захисту в дошкільному закладі з усіма членами навчально-виховного процесу було проведено об’єктове тренування на тему «План дій колективу ДНЗ у випадку виявлення вибухонебезпечного або підозрілого предмету», на якому були відпрацьовані питання щодо запобігання і реагування на надзвичайну ситуацію, захисту дітей та персоналу.

Ми можемо з упевненістю сказати, що отримані знання допоможуть дітям у різних життєвих ситуаціях, що наші зусилля щодо формування у вихованців навичок практичної безпечної поведінки не марні: діти усвідомили, що їх життя та здоров’я – це найдорожче багатство!

Адміністрація, педагогічний колектив та батьки щиро вдячні за допомогу та організацію екскурсій, зустрічей з фахівцями спеціальних служб: Симоненку Є.І. – начальникові Державної пожежної рятувальної частини -15 ГУ ДСНС в Запорізькій області, Зацерковному А.В. - капітану служби ЦЗ, начальникові караулу ДПРЧ-15 ГУ ДСНС в Запорізькій області; Вишневецькому С.В. – старшому інженеру технічної охорони Василівського міжрайонного відділу Управління поліції охорони в Запорізькій області; Мельник Г.М. – завідувачеві Василівським відділенням швидкої та невідкладної допомоги, Кузьменку С.М. – фельдшеру Василівського відділення швидкої та невідкладної допомоги.


Травень 2017

Вшанування пам'яті  та покладання квітів

до пам'ятника загиблим воїнам на алеї Слави

вихованцями та педагогами закладу

до Дня пам'яті та примирення, Дня Перемоги

Низький уклін героям-визволителям Василівщини

від вдячних нащадків


Травень

 

Вишиванка - символ Батьківщини, 
дзеркало народної душі
 

З нагоди Всеукраїнського дня вишиванки діти, батьки та колектив дошкільного закладу долучилися до свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.

Основною метою проведених заходів є збереження українських цінностей та їх популяризація серед дошкільнят, батьків та колективу закладу. В цей день наш дитячий садок розцвів розмаїттям національного одягу – вишитої сорочки. Під час проведених різноманітних заходів діти з цікавістю слухали розповіді вихователів, з радістю виконували українські народні пісні, танці, розповідали вірші, переглянули відеофільм «Вишиванка – код нації». На святі панував піднесений настрій, усі милувалися барвистими візерунками своїх вишиванок.

Цього ж дня діти разом з батьками, колектив були учасниками вишиванкової ходи Центральним бульваром міста та приймали участь  у заходах на міському майдані з нагоди відзначення Всеукраїнського дня вишиванки.


Травень 2017р.

Засідання районної творчої групи педагогів ДНЗ

 

Актуальність питання патріотичного виховання дошкільників обумовлюється тим, що формування громадянської позиції свідомого українця має полягати в активному обстоюванні традиційних для нашого менталітету чеснот: любові до рідної землі, товариськості, розумної достатності, цінності родинного життя, духовного повсякденного буття. Саме з раннього дитинства починається плекання національної свідомості, прищеплення моральних ідеалів і ціннісних орієнтирів.

Військові події у нашій країні торкнулися всіх – від малого до старого. І на першому плані постав найважливіший прояв духовного світу людини – патріотизм. Тому сьогодні особливо важливо відтворити в українському суспільстві почуття істинного патріотизму як моральної та соціальної цінності, сформувати у наших дітей та молоді громадянсько-активні соціально-значущі якості, які вони зможуть проявити в усіх видах діяльності, і які пов’язані із захистом інтересів своєї родини, рідного краю, народу та Батьківщини.

З метою здійснення координації та корекції діяльності педагогів ДНЗ щодо організації навчально-виховного процесу з дітьми, орієнтованого на формування морально-патріотичної свідомості на сучасному етапі, у 2016-2017 н.р. була організована робота районної творчої групи педагогів дошкільних закладів Василівського району. Тема роботи творчої групи: «Актуальність патріотичного виховання у контексті розвитку  морального потенціалу особистості дитини дошкільного віку».

 


 

Навчання наших дітей здійснюється не лише на спеціально організованих заняттях, а й у повсякденному житті, у різноманітних видах діяльності.

Екскурсія - це особливе навчально-виховне заняття, перенесене у відповідності з певною освітньою або виховною метою на природу, підприємство, в музей, на виставку тощо. Цінність екскурсій полягає у безпосередньому ознайомленні дітлахів із предметами, явищами природи, діяльністю дорослих.

Екскурсії допомагають нашим вихованцям накопичувати уявлення, знання та життєві факти, збагачують їх  чуттєвий досвід; сприяють вирішенню завдань розумового, фізичного, морального, трудового, естетичного виховання.


Музично-розважальне дійство

 

«Сонечком зігріте, дощиком умите, 
завітало в гості веселкове літо»